ŠTUK - Studentský klub FSv » Exkurze: Výrobna skla pro stavebnictví

Exkurze: Výrobna skla pro stavebnictví

Série exkurzí Stavební materiály Toulavé boty nás zavedly do závodu AGC Flat Glass Czech, výrobny plochého skla pro stavebnictví v Řetenicích, nedaleko Teplic. Další exkurze ve spolupráci s ČSSI (Český svaz stavebních inženýrů) a ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků).  Co jsme tam viděli? Fascinující stroje, kompletní proces výroby skla a způsoby jeho dalšího využití. Na vlastní bulvy jsme viděli, jak se vyrábí skla s foliemi, taktéž s barevnými, jak se “pečou” v autoklávu, a mnoho dalšího. Byli jsme šikovně rozděleni do skupinek, tudíž jsme vážně všichni slyšeli a viděli! Pokud ti náš popis nestačí, můžeš si zde přečíst zprávu z téže exkurze, která již proběhla před dvěma lety pouze pro studenty SPŠ stavební Josefa Gočára.