Studentská komora Akademického senátu FSv (SKAS)

SKAS2020
Co je SKAS?

Studentská komora Akademického senátu Fakulty stavební sestává z 12 studentů, kteří byli zvoleni všemi studenty Fakulty stavební – tedy i tebou! Volby probíhají každé 3 roky a svým hlasem ovlivňuješ to, co se na fakultě zlepší a co se tady bude dít.

Akademický senát je složený z 18 akademických pracovníků a 12 studentů, kteří rozhodují o:

• jmenování či odvolání děkana fakulty
  • schvalování rozpočtu fakulty
  • jak se budou měnit studijní obory a předměty
  • jak budou probíhat státnice
  • co se bude na fakultě rekonstruovat nebo stavět
  • jaké občerstvení nebo služby na fakultě vzniknou
  • a mnoho dalšího…

Zkrátka všechno, co se týká oficiálního chodu fakulty, jde přes senát. A z toho už je ti určitě jasné, že takový studentský zástupce ve SKAS může vyřešit spoustu problémů, které tě jistě trápí!

• Chybí ti na fakultě něco?
  • Máš problém nebo připomínku k nějakému předmětu či studijnímu plánu?
  • Nerozumíš nějaké studijní záležitosti?

Obrať se na SKAS!

Napiš jim na senat-stu@fsv.cvut.cz ,facebook, nebo instragramu. Další info najdeš na skas.fsv.cvut.cz

Zasedání AS

Senát se schází většinou poslední středu v měsíci. Všechna zasedání jsou veřejná, můžeš si je tedy přijít poslechnout a dozvědět se spoustu zajímavých informací o chodu fakulty.

Aktuální termíny zasedání najdeš ZDE a můžeš si tam také pročíst zápisy z minulých jednání.

Akce SKAS

Ty se týkají akademických záležitostí – např. beseda o výsledcích Ankety o studiu

Kromě akademických záležitostí se SKAS zasloužil i o aktivní studentský život a zábavu:

• V roce 2006 založili Ples Fakulty stavební ČVUT nyní tradiční akci v režii PR oddělení.
  • Od roku 2008 začali pořádat fakultní párty Bednění, které je nyní organizováno ŠTUKem.
  • Od roku 2013 podporují konání Silent Disco.
  • SKAS podpořil ŠTUK při jeho vzniku v roce 2013! ŠTUK mohl převzít zábavné akce na fakultě pod svá křídla a SKAS má více sil věnovat se akademickým záležitostem.