Aktivity na ČVUT

ČVUT je veliká škola, která ti nabízí mnoho možností jak se vzdělávat nebo trávit volný čas.

Sport

V semestru můžeš chodit na volitelné hodiny tělocviku, kde máš výběr asi z 50 různých sportů. Ve zkouškovém období a o prázdninách zase můžeš vyrazit na letní nebo zimní kurzy. Pozor, jak sporty, tak kurzy se vždy velmi rychle plní, pohlídej si proto čas, kdy se přihlašování na začátku semestru otevírá. Přihlašování probíhá přímo na stránkách ÚTVS.

Malé fitko najdete v B150. Nacházejí se zde základní posilovací stroje a lavice, malá šatna se sprchou oddělená pro obě pohlaví a samozřejmostí je rádio s pořádnými repráky, do kterého si můžete připojit vlastní workout mix. Fitko je přístupné za poplatek, který se vždy platí na celý rok. Páni Mariánek a Hadrbolec, kteří mají fitko na starosti, vám po registraci a zaplacení členského příspěvku nahrají přístupová práva na ISIC, díky, kterému se do místnosti dostanete.

Poradenské služby ČVUT

KáCéčko Pořádá vzdělávací semináře a konference, nabízí osobnostní testování, koučování nebo kariérní poradenství – většinou zdarma!

CIPS nabízí podporu při řešení studijních, osobních, rodinných a právních problémů. Pro studenty organizuje akce zaměřené na osobní rozvoj.

 

Studium v zahraničí

Pokud chceš vyjet studovat do zahraničí, nejjednodušší to je určitě přes některou z dohod Rektorátu ČVUT. Máš možnost vycestovat na semestrální studijní pobyty programu Erasmus, mimoevropských bilaterálních dohod nebo třeba jen na týden s programem ATHENS. Je to ideální příležitost, jak získat skvělou životní zkušenost, naučit se cizí jazyk a poznat nové kamarády, tak určitě neváhej!

 

Studentské kluby

Na ČVUT funguje spoustu studentských klubů. Ty nejdůležitěšjí jsme sepsali níže a mnoho dalších najdeš v tomto seznamu na webu Studentské unie. Můžeš se zapojit tím, že navštívíš jejich akci, a nebo i tak, že se přidáš do organizátorského týmu některého z klubů :)

Zastřešuje mnoho zájmových i kolejních klubů. SU také pořádá vlastní akce jako je například Strahov Open Air, Studentský ples nebo Souboj fakult.

S touto organizací můžeš vyjet na pracovní stáž do zahraničí. IAESTE tvoří Průvodce prváka a také pořádá seznamovací kurz MALTA pro prváky Fakulty stavební.

Čtyřikrát ročně můžeš s BESTem vyjet na týdenní zahraniční pobyt.

ISC se stará o zahraniční studenty, kteří na ČVUT přijedou na Erasmus. Můžeš se stát Buddym a pomoci zahraničnímu studentovi zabydlet se v Praze a najít si tak kamaráda, který ti bude jednak velmi vděčný za pomoc, ale se kterým procvičíš i svůj cizí jazyk. Zúčastni se některého z jazykových programů nebo si užij mezinárodní party.

Klub Fakulty architektury ČVUT organizuje akce a přednášky pro architekty.

Pravidelné promítání na FELu.

 

Na ČVUT se zkrátka rozhodně nudit nebudeš!

 

Comments are closed.