Aktivity na ČVUT

ČVUT je velká univerzita, která ti nabízí mnoho možností jak se vzdělávat nebo trávit volný čas.

Sport

V semestru můžeš chodit na volitelné hodiny tělocviku (výběr asi z 50 různých sportů). Ve zkouškovém období a o prázdninách můžeš vyrazit na letní nebo zimní sportovní kurzy. Pozor, sporty i kurzy se velmi rychle plní, pohlídej si proto čas, kdy se přihlašování otevírá. Přihlašování probíhá přímo na stránkách ÚTVS. Malé fitko najdete v B150. Nacházejí se zde základní posilovací stroje a lavice, malá šatna se sprchou oddělená pro obě pohlaví a samozřejmostí je rádio s pořádnými repráky, do kterého si můžete připojit vlastní workout mix. Fitko je přístupné za poplatek, který se vždy platí na celý rok. Páni Mariánek a Hadrbolec, kteří mají fitko na starosti, vám po registraci a zaplacení členského příspěvku nahrají přístupová práva na ISIC, díky, kterému se do místnosti dostanete.

Poradenské služby ČVUT

KáCéčko Pořádá vzdělávací semináře a konference, nabízí osobnostní testování, koučování nebo kariérní poradenství - většinou zdarma! CIPS nabízí podporu při řešení studijních, osobních, rodinných a právních problémů. Pro studenty organizuje akce zaměřené na osobní rozvoj.

Studium v zahraničí

Pokud chceš vyjet studovat do zahraničí, nejjednodušší to je určitě přes některou z dohod Rektorátu ČVUT. Máš možnost vycestovat na semestrální studijní pobyty programu Erasmus, mimoevropských bilaterálních dohod nebo třeba jen na týden s programem ATHENS. Je to ideální příležitost, jak získat skvělou životní zkušenost, naučit se cizí jazyk a poznat nové kamarády, tak určitě neváhej!

Studentské kluby

Na ČVUT funguje spoustu studentských klubů. Ty nejdůležitější jsme sepsali níže a mnoho dalších najdeš v tomto seznamu na webu Studentské unie ČVUT. Můžeš se zapojit tím, že navštívíš jejich akci, a nebo i tak, že se přidáš do organizátorského týmu některého z klubů. Zastřešuje mnoho zájmových i kolejních klubů. SU ČVUT také pořádá vlastní akce jako je například Strahov Open Air, Studentský ples nebo Souboj fakult. S touto organizací můžeš vyjet na pracovní stáž do zahraničí. IAESTE tvoří Průvodce prváka a také pořádá seznamovací kurz MALTA pro prváky Fakulty stavební. Čtyřikrát ročně můžeš s BESTem vyjet na týdenní zahraniční pobyt. ISC se stará o zahraniční studenty, kteří na ČVUT přijedou. Můžeš se stát Buddym a pomoci zahraničnímu studentovi zabydlet se v Praze a najít si tak kamaráda, který ti bude jednak velmi vděčný za pomoc, ale se kterým procvičíš i cizí jazyk. Zúčastni se některého z jazykových programů nebo si užij mezinárodní párty. Klub Fakulty architektury ČVUT organizuje akce a přednášky pro architekty. Pravidelné promítání na FELu.   Na ČVUT se zkrátka rozhodně nudit nebudeš!  

Comments are closed.