Wi-Fi a informační systémy

Informační systémy

Na fakultě funguje několik informačních systémů – některé jsou centrální pro ČVUT a některé pouze fakultní. V různých systémech najdeš podobné informace a celkově je to náročné na orientaci, proto jsme sepsali přehledný rozcestník:
  • KOS – studijní informační systém, spravuje VIC ČVUT (Výpočetní informační centrum)
Zde si zapíšeš předměty, sestavíš osobní rozvrh (což je trochu oříšek) a najdeš známky z předmětů.
  • Rozvrhy – rozvrhy všech fakult ČVUT
Rozvrhy lze zobrazovat podle kruhů, předmětů, vyučujících, místností a dalších kritérií. Zde svůj rozvrh můžeš dohledat většinou již před začátkem semestru, dříve než v KOSu. Zde si změníš hlavní heslo (pomocí toho se přihlašujete úplně všude – KOS, e-mail…) a heslo k síti eduroam.
  • Stavnet – databáze studentů a zaměstnanců FSv, spravuje VIC FSv
Zde si po kliknutí na tlačítko “Oprava osobních údajů” můžeš změnit heslo na Wi-Fi na FSv a také přesměrovat školní e-mail na svůj osobní. Jinak obsahuje téměř stejné údaje jako Usermap. Schránka má velice omezené funkce, doporučujeme si e-mail co nejdříve přesměrovat na svůj osobní. Pozor, to provedeš v svém účtu na Stavnetu (viz výše), nikoliv ve webmailu.

Wi-Fi – Eduroam

Na fakultě se na wifi můžeš připojit pouze jedním způsobem: Eduroam je celosvětový projekt, díky kterému se k síti eduroam můžeš připojit na univerzitách českých, ale také na univerzitách po celém světě. Uživatelské jméno: username@cvut.cz (pozor, jedná se o tvé username, kterým se přihlašuješ do KOSu, nikoliv e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@fsv.cvut.cz) Heslo k eduroam, které si nastavíš v Usermap – návod zde. Pokud ti to nefunguje, možná potřebuješ ještě nastavit konfiguraci zařízení – podrobné návody pro konfiguraci zde.   Tak snad už je ti ten informační zmatek trochu jasnější. Hezké surfování!  

Comments are closed.