Studijní materiály

Každý z nás se během svého studia dostane do chvíle, kdy mu nestačí jeho vlastní poznámky a potom shání podklady, kde se dá.

Proto bychom ti doporučili několik stránek:

Mrkev je portál, kde se nacházejí studijní materiály z několika let. Jistě v seznamu najdeš ten správný matroš. Výhodou je, že můžeš neomezeně stahovat, na druhou stranu je zde i nevýhoda, že škola slučuje předměty a občas musíš hledat, abys našel. Ale kdo hledá, najde! :-)

Archa je portál,  obdobný jako je Mrkev, ale s přidanou hodnotou toho, že si můžeš najít hodnocení na svého budoucího vyučujícího. Máš ovšem omezený počet bodů na stahování, a proto musíš projevit svou vlastní iniciativu a čas od času tam také něco vložit. Výhodou toho je, že jsou zde aktuálnější informace, než na Mrkvi.

Jak si založit účet

Na obou stránkách si vytvoříš účet pomocí platného školního e-mailu ve znění:

jméno.příjmení@fsv.cvut.cz

Portál Mrkev občas nevezme tvůj školní e-mail, proto pro tebe máme alternativní návod:
Při registraci NEVYPLŇUJ studentský mail – vůbec. Zbytek ano a v pořádku tě to zaregistruje, ale nebudeš mít přístup k materiálům. Nezoufej, čti dál =o). Potom se přihlásíš na mrkev skrz účet a heslo, které jsi použil v registraci. Nabídne ti to možnost “zkusit tohle”. Klikni na tento odkaz a tam můžeš uplatnit tajné klíče. Je zde i přesný návod jak na to “zkopírovat link z usermap” atd.

Nejenže NTK je pěkná stavba na pohled, najdeš zde také místo k učení, půjčení skript a hledání studijních podkladů nejen v tištěné, ale také v elektronické podobě.

Jak již název napovídá, nabušená stránka TZB informacemi.

Zde najdeš veškeré stavby, které se momentálně staví, ale i ty, co se stavěli a můžeš zde načerpat spoustu nápadů.

Web vytvořený od FA, kde se můžeš inspirovat již napsanými bakalářskými a diplomovými pracemi.

Další ze stránek, kde můžeš čerpat inspiraci pro svou tvorbu, hlasovat pro Stavbu roku a dočíst se zajímavých informací.

Pokud znáš ArchiCAD a chceš se dozvědět více, určitě navštiv tuto stránku. Najdeš zde však i další informace nejen k počítačových softwarům, ale i k stavařině a architektuře.

Trochu si pocvičíš angličtinu, ale dozvíš se informace nejen k materiálům, ze kterých se dnes staví, tak různé tipy staveb, soutěže a další novinky.

 

Nechť tvé studium započne!

 

 

Comments are closed.