Wifi a informační systémy

Informační systémy

Na Fakultě stavební funguje několik informačních systémů: některé jsou centrální pro ČVUT a některé pouze fakultní. V různých systémech najdeš podobné informace a celkově je to náročné na orientaci, proto jsme sepsali přehledný rozcestník:

  • KOSstudijní informační systém, spravuje VIC ČVUT (Výpočetní informační centrum)

Zde si zapíšeš předměty, sestavíš osobní rozvrh (což je trochu oříšek) a najdeš známky z předmětů.

  • Rozvrhy – rozvrhy všech fakult ČVUT

Rozvrhy lze zobrazovat podle kruhů, předmětů, vyučujících, místností a dalších kritérií. Zde svůj rozvrh můžeš dohledat většinou již před začátkem semestru, dříve než v KOSu.

Zde si změníš hlavní heslo (pomocí toho se přihlašujete úplně všude – do KOSu, do e-mailu…) a heslo k síti eduroam.

  • Stavnetdatabáze studentů a zaměstnanců FSv, spravuje VIC FSv

Zde si po kliknutí na tlačítko “Oprava osobních údajů” můžeš změnit heslo na wifi na FSv a také přesměrovat školní e-mail na svůj osobní. Jinak obsahuje téměř stejné údaje jako Usermap.

Schránka má velice omezené funkce, doporučujeme si e-mail co nejdříve přesměrovat na svůj osobní. Pozor, to provedeš v svém účtu na Stavnetu (viz výše), nikoliv ve webmailu.

 

WIFI

Na Fakultě stavební se na wifi můžeš připojit pouze jedním způsobem:

Eduroam je celosvětový projekt, díky kterému se k síti eduroam můžeš připojit jak na českých univerzitách, tak i na jiných univerzitách v Evropě či ve světě.

Uživatelské jméno: username@cvut.cz (pozor, jedná se o tvé username, kterým se přihlašuješ do KOSu, nikoliv e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@fsv.cvut.cz)

Heslo: heslo k eduroam, které si nastavíš v Usermap (viz výše) – návod zde.

Zadáním těchto údajů by ses měl připojit kdekoliv na světě. Pokud ti to nefunguje, možná potřebuješ ještě nastavit jiné technické věci, na které najdeš podrobné návody zde.

Tak snad už je ti ten informační zmatek trochu jasnější :) Hezké surfování!

 

Comments are closed.