Služby na fakultě

Obsah:

 

Tisk

Služby ČVUT

Plotrovna VIC před PC sálem
VIC také provozuje plotrovnu v místnosti Ds108 před PC sálem. Zde si vyplotruješ černobílé i barevné výkresy a plachty větší než A3. Výhodou je vysoká kvalita plotrů a velice nízké ceny – označené studentské práce jsou totiž dotované fakultou. Dej si pozor na omezenou pracovní dobu a na fronty před odevzdáváním ateliérů. Otevírací dobu i ceník najdeš zde.

Tiskárny TINA
Tiskárny TINA najdeš v budově B před spojovacím můstkem k ateliéru D. TINA tiskne černobíle do velikosti A3 a umí i kopírovat. Ceny jsou bezkonkurenční, výdělek patří ČVUT a vyhneš se frontám.

Jak TINU používat? Nejdřív si v automatu v atriu u šatny dobiješ peníze na svou studentskou kartu (ISIC) a tou pak platíš tisk (pozor, peníze se ti na kartě ukládají na jiné konto než na to, kde máš dobité peníze na jídlo v menzách a v bufetu). Potom odešleš soubory k tisku z počítače, který má nainstalovaný ovladač tiskárny TINA: buď si ho můžeš nainstalovat na svůj počítač (návod na instalaci zde) nebo využít jeden z počítačů v Tiché studovně. Pak už stačí přijít k TINĚ, přiložit kartičku a tiskové úlohy se ti automaticky načtou.

 

Soukromá copycentra

Robocopy
Automaty Robocopy se nacházejí u Tiché studovny a u bufetu. Stačí přinést flashku a bez čekání ti vytisknou černé nebo barevné A4.

Copycentrum u šatny
Copycentrum a vedlejší kopírka patří soukromému provozovateli, u kterého platíš poměrně vysoké částky nejen za tisk, ale i za otevření flashky a každé kliknutí. Můžeš zde tisknout do velikosti A3. Klasikou jsou dlouhé fronty.

Můžeš využít i další soukromá copycentra v blízkém okolí fakulty:

  • IKAN v NTK – levný tisk do velikosti A3 a velkoformátový tisk do šírky role 1067 mm
  • REPRO Fetterle na náměstí Na Santince – levný tisk plachet
  • Powerprint v ulici Zikova

 

Papírnictví

DEZETA v Tiché studovně
Tady seženeš úplně všechno, co jen potřebuješ: od psacích potřeb a papírů přes balící papír na dárky až po hygienické potřeby. To vše ti prodá velice milá obsluha. E-shop zde.

 

Materiál na modely

ProModely v ateliéru D
Obchod se nachází v chodbě za ateliérem D. Mají asi nejširší modelářský sortiment v Praze: různé druhy a tloušťky polystyrenu, kartonu, balzy, vivaku, lepidel i stromečků a postaviček. Můžeš si to prohlédnout i v jejich e-shopu.

 

Technika a skripta

B2COMP v suterénu pod atriem
Dostat se sem je opravdu bojovka. Pečlivě sleduj cedule a připrav se na průchod zanedbanými chodbami suterénu budovy C. Objevíš malou prodejnu, kde si můžeš koupit třeba myš, kalkulačku nebo náplň do tiskárny. Sortiment mají na e-shopu.

Prodávají a vykupují i skripta z druhé ruky, ale výběr je poměrně omezený a zastaralý.

Prodejny v blízkém okolí fakulty:

  • IKAN v NTK má podobný sortiment včetně PC techniky a většího výběru skript z druhé ruky.
  • PRODEJNA SKRIPT v NTK prodává fungl nová skripta, je ale otázkou, zda se vyplatí do nových investovat. Levnější bude pořídit si je třeba na Burze skript a materiálu.

 

Občerstvení

MegaBuffat
Bufet najdeš pod přednáškovými místnostmi v budově B. Stejně jako menzy ho provozuje Správa účelových zařízení ČVUT (SÚZ), proto je možné v něm platit ISIC kartou a získávat na některá jídla dotace pro studenty.

Automaty
Umístěné na různých místech fakulty. Kromě všudypřítomných cukrovinek a baget stojí za zmínku káva v atriu u budovy A nebo čerstvě vymačkaný pomerančový džus u poslucháren v Béčku. Určitě si všimni fontánky na vodu u poslucháren v Béčku, kde si můžeš zdarma načepovat filtrovanou perlivou i neperlivou vodu.

Čítárna
Čítárnu naleznete v prostorách atria vedle vchodu po levé straně. Můžete si zde dát výbornou kávu a zákusek nebo jen posedět v příjemném prostředí.

Občerstvení mimo fakultu:

 

Úschovna věcí

Šatna v atriu
Zdarma, věci si musíš vyzvednout do 20:00.

Skříňky v ateliéru D
Na začátku semestru si přines vlastní zámek a pak je skříňka jen tvá až do prázdnin. V červnu si zámek i věci zase odnes, jinak bude tvůj zámek nemilosrdně přefiknut při úklidu Déčka.

Stojany na kola před fakultou
Nezapomeň si vzít zámek a kolo uzamknout.

 

Bankomat

Bankomat Komerční banky najdeš vpravo od schodiště u hlavního vchodu na fakultu.

 

Comments are closed.