ŠTUK - Studentský klub FSv » Kino Klubovna: Architekt odpadu + vyhlášení Stavby objektivem

Kino Klubovna: Architekt odpadu + vyhlášení Stavby objektivem

3. listopadu 2014
Akci jsme zahájili vyhlášením nejoblíbenějších fotografií z výstavy Stavby objektivem. Na předních místech v soutěži se umístili Angelika Průchová (fotografie Amsterdam), na 2. místě Radek Smrčina (fotografie Berlín- K nebi výše) a o 3. místo se podělili Ondra Novák (fotografie DC Tower) a Jirka Kotal (Budapešť - metro). Všichni vítězové si od nás odnesli trička Fakulty stavební a další užitečné stavařské dary. Hned po vyhlášení jsme promítali  film Architekt odpadu (Garbage Warrior). Film vypráví příběh architekta Michaela Reynoldse a shrnuje jeho vize o udržitelném životu v komunitách, kde lidé žijí v experimentálních domech, postavených z pneumatik, PET lahví či plechovek.

Film předcházel exkurzi do Zeměloďky na Smíchově, kam jsme se podívali ještě týž týden.

"Vystudoval jsem architekturu na univerzitě v Cincinnati a už tehdy mi došlo, že architektura je zbytečná."