ŠTUK - Studentský klub FSv » Workshop Corso Court – Inovativní prvky v kancelářích

 

Workshop Corso Court – Inovativní prvky v kancelářích

5.-7. dubna 2014

Studentský klub ŠTUK ve spolupráci se Skanska Property Czech Republic uspořádal víkendový workshop s názvem “Inovativní prvky v kancelářích.” Místem pro návrhy byla aktuálně vznikající budova Corso Court v pražském Karlíně, jejímž investorem je právě Skanska Property Czech Republic. Projekt budovy pochází z pera významného španělského ateliéru Ricardo Bofill Taller de Arquitectura a do tohoto projektu navrhovaly čtyři přihlášené studentské týmy nové prvky do atria a zahrady.

Workshop probíhal během celého víkendu v kanceláři Skanska Property Czech Republic v budově City Green Court na pražské Pankráci. Začátku workshopu se přes videokonferenci účastnili  i zástupci Ricardo Bofill Taller de Arquitectura Dimitri Davoise a Mariana Delas, kteří celý workshop zahájili svou prezentací projektu Corso Court. Celé víkendové snažení bylo ukončeno prezentacemi v pondělí 7.4.2014 před odbornou porotou, v níž zasedli zástupci jak z řad projektantů (Dimitri Davoise, Mariana Delas – RBTA, Ing. Jan Krause, Ing. arch. Lenka Steklá – Casua), tak z řad investorů budovy (Mgr. Alexandra Tomášková, Ing. Václav Matoušek, Ing. Kateřina Volková – Skanska Property) a týmy tak dostaly možnost nejen slovně se ke svým projektům vyjádřit, ale i získat okamžitou reakci od lidí z praxe.

Z workshopu vzešly dva vítězné návrhy, z nichž některé prvky jsou určeny k následné realizaci na dostavěné budově Corso Court. Za svůj kreativní doplněk budovy v podobě mobilních boxů sloužících k práci, relaxu, poslechu hudby či book-sharingu byl porotou oceněn tým ve složení  Petra Martišková, Lucie Opluštilová, Tomáš Jelínek a Tomáš Voborský. Za konceptuální práci v podobě jednotící osy procházející celou budovou a návrh doplňujících prvků do zahrady byl také ohodnocen prvním místem tým ve složení Romana Šteflová, Martin Barič, Tomáš Gloser a Jakub Křička. Oba dva týmy se během května 2014 sejdou se zástupci Ricardo Bofill Taller de Arquitectura, se kterými své návrhy společně proberou.

Zde k nahlédnutí projekty jednotlivých týmů:

Tým č.1 Kateřina Pavlová, Martin Kašak, Michal Kondela, Vít Škoda

Tým č.2 Markéta Ekrtová, Kateřina Holotová, Lucie Stražovanová

Vítězné týmy:

Tým č.3 Petra Martišková, Lucie Opluštilová, Tomáš Jelínek, Tomáš Voborský

Tým č.4 Romana Šteflová, Martin Barič, Tomáš Gloser, Jakub Křička

 facebook event

Napsat komentář